O kolagenie słów kilka - PREMIUM COLLAGEN 5000 - moja opinia

Z pewnością każdy wie, że kolagen jest podstawowym białkiem tkanki łącznej. Posiada  wysoką odporność na rozciąganie i stanowi główny składnik ścięgien. Odpowiedzialny jest za sprężystość, jędrność, właściwe nawilżenie skóry oraz odnowę jej komórek. Bierze udział w funkcjach życiowych niemal wszystkich układów. Co ciekawe, warto wspomnieć, że organizm wraz z wiekiem traci zdolność odbudowy kolagenu. Nadmierny wysiłek fizyczny (wszelkiego rodzaju przeciążenia spowodowane aktywnością fizyczną, wyczynowym sportem), niewłaściwy tryb życia (nadużywanie alkoholu, papierosów), choroby autoagresyjne (np. reumatoidalne zapalenie stawów), nadmierna ekspozycja na słońce i promieniowanie UVA/UVB, a także zanieczyszczenia w znaczący sposób przyczyniają się do zaburzeń w tworzeniu kolagenu. Zaburzenia te objawiają się nie tylko w postaci dysfunkcji w obrębie aparatu ruchowego ale i zmian starczych organizmu. Do najczęstszych przypadłości wynikających z niedoboru kolagenu można zaliczyć występowanie zmarszczek; przebarwienia; cellulit; suchość skóry; osłabienie kondycji włosów, skóry i paznokci. Nie od dziś wiadomo, że kolagen nazywany jest białkiem młodości. Znalazł zastosowanie w kosmetykach, zwłaszcza kremach przeciwzmarszczkowych. 
Od dłuższego czasu przymierzałam się do suplementacji kolagenem. Najbardziej zależało mi na nawilżeniu organizmu "od środka" a także wzmocnieniu włosów, paznokci, chrząstki stawowej i kości.
Początkowo zamierzałam sięgnąć po kolagen w postaci tabletek do ssania, jednakże w rezultacie skusiłam się na kolagen w proszku PREMIUM COLLAGEN 5000.
PREMIUM COLLAGEN 5000, o którym mowa w dzisiejszym wpisie to naturalny kolagen morski pozyskiwany z ryb. Swoją budową jest najbardziej zbliżony do kolagenu występującego w organizmie człowieka. Odznacza się większą wchłanialnością niż kolagen wołowy tudzież drobiowy. 
Kolagen morski przeznaczony jest dla osób dorosłych, świetnie sprawdza się u rekonwalescentów po chorobach kostno-stawowych oraz tych, u których samoczynnie postępuje proces utraty kolagenu. 
PREMIUM COLLAGEN 5000  to najwyższej klasy kolagen typu A występujący w postaci hydrolizatu. Jest to nutrikosmetyk, zawierający unikalną kompozycję składników. Witamina C zawarta w preparacie wspiera produkcję kolagenu maksymalizując efekt. 
PREMIUM COLLAGEN 5000  charakteryzuje się najwyższą wchłanialnością, bioaktywnością i co najważniejsze  nie zawiera żelatyny. Występuje w postaci proszku, który można rozpuścić w wodzie, soku owocowym lub dodać do jogurtu. Odznacza się charakterystycznym, kwaskowatym smakiem. 
Dzienna dawka wynosi 2 płaskie łyżeczki. Opakowanie zawiera 100 g produktu, które należy spożyć w ciągu 30 dni od otwarcia.
Z racji tego, że PREMIUM COLLAGEN 5000 jest naturalnym preparatem podczas jego suplementacji nie stwierdzono działań ubocznych. Producent jednak nie zaleca przyjmowania nutrikosmetyku kobietom w ciąży, karmiącym piersią a także dzieciom. 
Aktualnie skończyłam pierwszą puszkę kolagenu Premium i z jego działania jestem jak najbardziej zadowolona. Moja skóra faktycznie jest bardziej nawilżona, elastyczna i mniej się przesusza. Zaobserwowałam także poprawę stanu cery - jest ładniejsza, promienna. Włosy stały się mocniejsze, grubsze.  Kolagen wpływa również korzystnie na wygląd paznokci- nie rozdwajają się i nie łamią. 
To co w dużej mierze przypadło mi do gustu, to wpływ kolagenu na chrząstkę stawową i kolana. Miałam z nimi spory problem, często mnie bolały i wydawały charakterystyczne dźwięki. Coś mi tam "łupało". Gdy rozpoczęłam kurację suplementem PREMIUM COLLAGEN 5000 problem zniknął. Widać, że faktycznie to białko w postaci proszku działa!
Uważam, że suplementacja kolagenem morskim pomaga odbudować chrząstkę stawową w przypadku schorzeń reumatoidalnych, zwyrodnieniowych lub spowodowanych urazami. Łagodzi dolegliwości bólowe kolan jak i stawów kolanowych. Przyczynia się do poprawy kondycji i stanu włosów, skóry i paznokci. Wpływa korzystnie na nawilżenie skóry, redukuje podrażnienia, przebarwienia a także ma wpływ na poprawę krążenia i funkcjonowania naczyń krwionośnych.


Stosowaliście kolagen?
Mieliście do czynienia z produktem PREMIUM COLLAGEN 5000?
Jak wrażenia?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo się cieszę że tutaj zajrzałeś. Dziękuję za każdy komentarz. Bardzo lubię je czytać.
Pamiętaj jednak, że
Pozostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Swoich danych osobowych.

Copyright © 2016 My little world by Karolajn , Blogger