Oral-B Genius 9000 - moje wrażenia po miesiącu stosowania

Ostatnio miałam okazję wziąć udział w bardzo ciekawym projekcie organizowanym przez platformę EverydayMe. Wraz z  grupą 1100 osób mogłam poznać możliwości szczoteczki Oral B Genius 9000. 
Od samego początku byłam bardzo pozytywnie nastawiona do całej kampanii, gdyż wydała mi się całkiem ciekawa. Dokładnie śledziłam blog projektu, maraton wiedzy i prawdę powiedziawszy nie mogłam się doczekać, aż szczoteczka zagości w mym domu.
W końcu się doczekałam.
Aktualnie mija miesiąc odkąd używam szczoteczki Oral B Genius 9000 i dlatego mogę podzielić się niewielkimi spostrzeżeniami na jej temat. Opowiem o tym co mnie zachwyciło, co zachęciło do mycia zębów przy jej pomocy, a co rozczarowało. Jesteście ciekawi?
Oral B genius 9000
Oral B Genius to partner w walce o zdrowe zęby i dziąsła, który może towarzyszyć Ci wszędzie gdziekolwiek się udasz. Jest świetnie przygotowany by wyruszyć z Tobą w podróż, ponieważ codzienna ochrona zębów to jego ulubione zadanie specjalne. 
oral b genius 9000
Szczoteczka Oral-B Genius 9000 wyposażona jest w baterię litową i bardzo nowoczesny akumulator umożliwiający korzystanie ze szczoteczki nawet przez 10 dni po naładowaniu (producent podaje 12 dni, moja szczoteczka jednakże wytrzymywała 10, co i tak uważam za świetny wynik). Dodatkowo w zestawie otrzymujemy eleganckie etui podróżne, które jest niesamowicie funkcjonalne. W etui zmieścimy szczoteczkę oraz dwie końcówki do szczoteczki. Pokrywa wewnętrzna podróżnego etui wyposażona jest również w uchwyt do smartfona. Co więcej w etui zostały zastosowane innowacyjne rozwiązania pozwalające ładować szczoteczkę jak i smartfona jednocześnie. Jak dla mnie świetna sprawa.
Oral B Genius 9000

Wraz z szczoteczką Oral-B Genius dostajemy też uchwyt mocowany na lustrze, który pozwoli utrzymać telefon we właściwym położeniu. Nie wiem czy wiecie, ale szczoteczka korzystając z technologii bluetooth łączy się z aplikacją Oral-B by ulepszyć technikę szczotkowania. Aplikacja udziela cennych rad i wskazówek na temat tego, w jaki sposób prawidłowo myć zęby, pozwala sprawdzić siłę nacisku szczoteczki, monitoruje szczotkowane obszary jamy ustnej i informuje o miejscach, które nie zostały wyczyszczone, dzięki czemu żaden obszar nie zostanie pominięty. Ponadto aplikacja daje znać, kiedy należy zakończyć szczotkowanie.
#poprostugenius
Pierścień wokół szczoteczki jest widoczny niezależnie od kąta czyszczenia. Dostarcza informacji dotyczących siły nacisku, czasie szczotkowania czy też połączenia bluetooth. Można go też spersonalizować wybierając jeden z dwunastu kolorów, na który ma się podświetlać. Ja oczywiście wybrałam kolor różowy.
#poprostugenius
Przejdźmy dalej. Szczoteczka posiada stojak umożliwiający ładowanie oraz pojemnik na końcówki. W zestawie dołączone zostały aż cztery wymienne oscylacyjno-rotacyjne końcówki, które mogą być stosowane do precyzyjnego szczotkowania zębów.
oral b genius 9000
O końcówkach nie będę się zbytnio rozpisywać, odpalcie filmik poniżej to wszystkiego dowiecie się na ich temat.
Warto dodać, że końcówki wyposażone są w niebieskie włókna INDICATOR, które pomagają monitorować stan zużycia końcówki szczoteczki i pokazują kiedy należy ją wymienić. Przy prawidłowym i dokładnym szczotkowaniu zębów, dwa razy dziennie przez 2 minuty, niebieski kolor do połowy długości wyblaknie po około 3 miesiącach. Wówczas należy wymienić końcówkę szczoteczki. Jeśli jednak jej włókna zaczną się odkształcać zanim się odbarwią może to oznaczać zbyt mocne dociskanie szczoteczki do zębów. 
#poprostugenius
Szczoteczka do zębów Oral-B Genius 9000 oferuje różne tryby szczotkowania wskazane na wyświetlaczu trybu szczotkowania, znajdującego się na rączce szczoteczki. Jedynie tryb czyszczenia codziennego Daily Clean nie jest pokazany na wyświetlaczu.


Jak już wcześniej wspomniałam szczoteczkę używam blisko miesiąc. Bardzo przypadła mi do gustu, a mycie zębów z jej użyciem uważam za świetną zabawę. Szczoteczka dociera do wszystkich obszarów jamy ustnej, idealnie i precyzyjnie. Za sprawą aplikacji mobilnej (która nie zawsze szybko łączy się ze szczoteczką) mycie zębów jest jeszcze bardziej przyjemniejsze. Szczoteczka w ciągu dwóch minut potrafi wyszczotkować zęby najlepiej jak tylko potrafi. Czas mija w zaskakującym tempie, czego nie mogę powiedzieć o stosowaniu szczoteczek manualnych. Wówczas mycie zębów przeciąga się w nieskończoność. Szczoteczka myje zęby w sposób delikatny. Problem krwawiących dziąseł zniknął na zawsze (wygląda na to, że zwykle zbyt mocno szczotkowałam zęby).  Duży plus za czujnik siły nacisku. Szczoteczka Oral-B Genius 9000 radzi sobie także z przebarwieniami i osadem nazębnym. Szczoteczka odznacza się eleganckim, stylowym designem, posiada akumulator który wytrzymuje długi czas (dla mnie wystarczający) a także stylowe etui. Ma niestety jedną wadę, działa stosunkowo dosyć głośno, co czasami jest bardzo uciążliwe. Innych minusów nie zaobserwowałam. No może cena pozostawia wiele do życzenia, jednakże jest wprost proporcjonalna do ilości bajerów, które oferuje szczoteczka.
Jedno jest pewne, szczoteczka mnie przekonała i dlatego z chęcią dalej będę ją używać. Nie wiem, czy kiedykolwiek wrócę  do manualnej szczoteczki. Chyba już nigdy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo się cieszę że tutaj zajrzałeś. Dziękuję za każdy komentarz. Bardzo lubię je czytać.
Pamiętaj jednak, że
Pozostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Swoich danych osobowych.

Copyright © 2016 My little world by Karolajn , Blogger