9 rzeczy na które warto zwrócić uwagę podczas robienia hybrydy

Marzysz o pięknych paznokciach, które prezentują się obłędnie przez minimum 2 tygodnie. Chcesz by Twoje dłonie wyglądały ładnie i elegancko o każdej porze dnia i nocy. Czytasz o popularnym manicure hybrydowym. Analizujesz za i przeciw. Myślisz czy podołasz. W końcu decydujesz się. Zamawiasz zestaw startowy. Bierzesz się za robienie manicure.
Robisz. Niby wszystko tak jak być powinno. A jednak...
Lakier odpryskuje, roluje się, odchodzi od płytki. 
Zastanawiasz się dlaczego? Co zrobiłaś nie tak? Jakie błędy popełniłaś. 
W pamięci powtarzasz wszystkie kroki i... nic... wszystko okey...
Na pewno?
Przybliżę Ci dzisiaj najważniejsze informacje dotyczące manicure hybrydowego. Powiem o czym warto pamiętać w czasie tego zabiegu i na co zwrócić szczególną uwagę. 

W PRZYPADKU HYBRYD KONIECZNIE ZWRÓĆ UWAGĘ NA


1. ODPOWIEDNI CZAS UTRWALANIA LAKIERÓW ORAZ MOC LAMPY

Aby uniknąć nieprzyjemnych wpadek warto sprawdzić czas utrwalania lakierów które posiadasz w swojej kolekcji a także moc lampy, którą będziesz używać. Koniecznie dowiedz się czy dana lampa to lampa LED czy UV, a może UV|LED.  Uważam, że właśnie od tego powinnaś rozpocząć swą przygodę z manicure hybrydowym. 
Musisz wiedzieć, jak długo należy utrwalać produkty, by zdobienie trzymało tak jak sobie założyłaś. Szkoda, by czas jak i Twój wysiłek poszedł na marne, nieprawdaż? 

2. WŁAŚCIWE PRZYGOTOWANIE PŁYTKI 

Jeśli chcesz robić manicure hybrydowy w zaciszu domowym nie zapominaj o rytuale pielęgnacyjnym dłoni. Dodatkowo nie możesz zapomnieć o DELIKATNYM zmatowieniu płytki przy użyciu bloku polerskiego. Ważne, by zmatowienie płytki odbywało się powoli, równomiernie, tak by nie uszkodzić płytki paznokcia. Aby uzyskać dobrą przyczepność należy również oczyścić paznokieć z pyłu przy pomocy wacika bezpyłowego nasączonego w odtłuszczaczu - produkcie o nazwie - cleaner. Odtłuścić paznokcie należy bardzo dokładnie, nie zapominając o okolicy skórek i wolnego brzegu paznokcia.

3. ILOŚĆ APLIKOWANYCH PRODUKTÓW

Nie przesadzaj z ilością aplikowanych produktów. Nie kieruj się zasadą im więcej tym lepiej. O nie! Przed rozprowadzeniem bazy na paznokciu najpierw wytrzyj włosie pędzelka o brzeg buteleczki w której znajduje się produkt. Jeśli nabierzesz zbyt dużą ilość preparatu może on spłynąć na skórki. Zwykle nakładaj cienką warstwę bazy i opcjonalnie dwie cienkie warstwy lakieru kolorowego. Każdą warstwę utwardź w lampie

4. SKÓRKI - BEZWZGLĘDNIE ICH NIE ZALEWAJ!

Jeśli którymkolwiek z produktów w czasie malowania najedziesz na skórki to spokojnie możesz  przy użyciu drewnianego patyczka (oczywiście przed włożeniem do lampy!) pozbyć się nadmiaru produktu.
Dlaczego należy unikać zalewania skórek? 
Przede wszystkim ze względów estetycznych. Nie ma się co czarować. Lakier na skórkach wygląda raczej niechlujnie. Poza tym, może przyczynić się do wystąpienia uczulenia oraz zapowietrzenia lakieru i w konsekwencji jego odchodzenia. 

5. ZABEZPIECZENIE WOLNEGO BRZEGU PAZNOKCIA 

Ten krok jest bardzo ważny. Jeśli nie zabezpieczysz wolnego brzegu (malując go odpowiednio bazą, lakierem i topem) wówczas powietrze może dostać się pod lakier powodując tym samym brzydkie miejscowe zgrubienia, pęcherzyki powietrza a w najgorszym przypadku odejście lakieru z płytki.


6. PRZEMYWANIE KAŻDEJ WARSTWY CLEANEREM

Absolutnie tego nie rób! Większość lakierów hybrydowych, lakierów oraz topów (z wyjątkiem topów typu dry) po utrwaleniu w lampie pozostawia na swej powierzchni lepką warstwę dyspersyjną. Uważam, że nie trzeba jej przemywać podczas zdobień. Jest to wręcz zakazane. Lepka warstwa  umożliwia lepszą przyczepność kolejnego produktu, tym samym wpływa na trwałość manicure.

7. OBCINANIE I PIŁOWANIE HYBRYDY

To jeden z najczęstszych błędów który wpływa na trwałość hybrydy. Podczas piłowania  płytki, czy (o zgrozo) obcinania paznokci na których znajduje się hybryda zostaje odsłonięty wolny brzeg paznokcia. I co wtedy? Zanieczyszczenia, tłuszcze i powietrze dostają się pod lakier i... hybryda długo nie pociągnie. Wiem z autopsji!

8.PRAWIDŁOWE ŚCIĄGANIE HYBRYDY

Według mnie hybrydy same w sobie nie niszczą płytki paznokcia. Co najwyżej może to robić niewłaściwe i nieumiejętne ściąganie lakierów. Warto więc minimalizować kroki, które mogą negatywnie wpływać na stan skóry i paznokci.

Absolutnie nie wolno podważać ani odrywać suchego lakieru (nawet jeśli wydaje się że łatwo odchodzi od płytki), nie należy go zdrapywać czy piłować. Nie wolno także zanurzać całych paznokci w acetonie czy przemywać ich przy użyciu zmywacza. 

9 STAN PAZNOKCI

Jeśli paznokcie są w opłakanym stanie, płytka jest nierówna, popękana czy cienka jak papier  hybryda może się na niej nie trzymać. Dodatkowo  jeśli mamy do czynienia z chorobami dermatologicznymi, grzybicą, onycholizą, czy wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi bezwzględnie nie należy nakładać lakierów hybrydowych. Najpierw należy wyeliminować daną przypadłość a dopiero później cieszyć się perfekcyjnymi paznokciami przez kilka tygodni.


Chcesz robić paznokcie w swoich czterech kątach? Proszę bardzo. Nikt Ci nie zabrania. Uważam jednak, że przed przystąpieniem do tego zabiegu warto zapoznać się z dzisiejszym wpisem, by w przyszłości wystrzegać się pewnych błędów i co najważniejsze - cieszyć nienagannym manicure przez dłuższy okres czasu.


Robisz paznokcie hybrydowe w domu? 
Co jeszcze możesz dopisać do powyższej listy rzeczy, na które warto zwrócić szczególną uwagę?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo się cieszę że tutaj zajrzałeś. Dziękuję za każdy komentarz. Bardzo lubię je czytać.
Pamiętaj jednak, że
Pozostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Swoich danych osobowych.

Copyright © 2016 My little world by Karolajn , Blogger