Strona główna » Zwierzęta » 5 bezwłosych szczeniąt znalezionych na poboczu drogi nie przestaje dziękować ratownikom

5 bezwłosych szczeniąt znalezionych na poboczu drogi nie przestaje dziękować ratownikom

Mieszkaniec Vineland w stanie New Jersey pewnego dnia jechał samochodem, gdy nagle dostrzegł najsmutniejszy widok – pięć łysych, bardzo chorych szczeniąt, skulonych razem na poboczu drogi. Od razu było oczywiste, że te biedne dzieci zostały porzucone, a przechodzący obok dobry Samarytanin wiedział, że nie może ich tak po prostu zostawić.

Osoba ta szybko skontaktowała się z regionalnym schroniskiem dla zwierząt w South Jersey, które wysłało funkcjonariusza ds. kontroli zwierząt po szczenięta. Były w tak złym stanie, że funkcjonariusz zdecydował się zabrać je bezpośrednio do weterynarza, a następnie do schroniska, ponieważ było jasne, że potrzebują natychmiastowej pomocy lekarskiej. Każde z pięciu szczeniąt cierpiało na świerzb, infekcje oczu, opuchnięte łapy i otwarte rany na całym ciele. Byli także niesamowicie wychudzeni i było boleśnie jasne, że gdziekolwiek przybyli, doświadczyli straszliwego zaniedbania.

Historia 5 szczeniąt

Po zbadaniu przez weterynarza szczenięta zostały zabrane do schroniska, a tamtejszy personel i wolontariusze nie mogli uwierzyć własnym oczom. Szczenięta przeszły tak wiele i były tak źle traktowane, a mimo to nadal były najbardziej przyjaznymi szczeniętami i witały swoich ratowników jedynie z miłością i wdzięcznością.

Czytaj także :  5 zdjęć, które udowadniają, że wiele zwierząt jest większych niż nam się wydaje!

„Wszystkie były bardzo słodkie po otrzymaniu, nawet biorąc pod uwagę stan, w jakim się znajdowały” – powiedziała The Dodo Kathleen Leary, dyrektor operacyjna regionalnego schroniska dla zwierząt w South Jersey. „Machali ogonami i lizali nas po twarzach”.

Uważa się, że szczenięta mają około 5,5 miesiąca i prawdopodobnie są mieszanką mastifa i cane corso, ale nie można być tego pewnym, ponieważ są w tak złym stanie. Wszystkie są nadal dość łyse i tu i ówdzie mają tylko kępki futra, a ponadto otrzymują mnóstwo leczenia i uwagi, aby mieć pewność, że ich powrót do zdrowia przebiegnie tak sprawnie, jak to możliwe.

„Dostają antybiotyki, leki na oczy i kąpiele lecznicze, a nasz weterynarz będzie co tydzień poddawać je ponownej kontroli” – powiedział Leary.

Wszystkie pięć szczeniąt znajduje się obecnie w pieczy zastępczej i, biorąc pod uwagę okoliczności, radzi sobie bardzo dobrze. Schronisko zdecydowało się nadać im imiona na cześć postaci z Super Mario i nazywa je Mushroom Kingdom 5: Mario, Luigi, Bowser, Daisy i Princess Peach.

Czytaj także :  Internet oszalał na punkcie psa, który obudził się zbyt wcześnie.

„Ich małe osobowości [σιγά σιγά] wychodzą na dwór, z innymi psami wszystko w porządku i kochają ludzi” – powiedział Leary.

Schronisko ma nadzieję, że wszystkie pięć szczeniąt będzie gotowe do adopcji za około miesiąc, ale będzie to zależeć od ich postępów, ponieważ chcą, aby wszystkie szczenięta wróciły do ​​zdrowia i były w dobrej kondycji, zanim zostaną wysłane do swoich stałych domów. Piątka z Grzybowego Królestwa z pewnością miała trudny start w życiu, ale teraz otrzymują miłość i opiekę, której im brakowało i nigdy więcej nie będą musieli się martwić, że zostaną ponownie zaniedbywani.

„Próbujemy również dowiedzieć się, kto im to zrobił i oczywiście martwimy się sytuacją, w jakiej mogą znajdować się ich rodzice, więc jeśli ktoś ma jakiekolwiek informacje, może zadzwonić do Policji w Vineland pod numer 856-691-4111 – powiedział Leary.

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.