Strona główna » Zwierzęta » 5 powodów, dla których kot lubi pić wodę z kranu

5 powodów, dla których kot lubi pić wodę z kranu

Koty często wykazują ciekawe, a czasem dziwne zachowanie. Jedną z ich tajemniczych postaw jest przyciąganie na wodę z kranu. Wielu właścicieli kotów zastanawia się, dlaczego ich koty wolą wodę w ruchu niż miskę.

5 głównych powodów, dla których koty lubią pić wodę z kranu

1. Płynąca woda jest chłodniejsza:

Koty to zwierzęta bardzo wrażliwe na temperaturę otoczenia. Woda z miski może szybko zastygnąć i stracić atrakcyjność dla kota. Z drugiej strony, woda wypływająca z kranu jest często chłodniejsza i przyjemniejsze do picia dla naszych kocich przyjaciół.

2. Ruchoma woda jest bardziej atrakcyjna:

Ruch woda z kranu przyciąga uwagę kotów. Spadające kropelki i dźwięki wydawane przez poruszającą się wodę rozbudzają ich naturalną ciekawość.

Czytaj także :  Spośród wszystkich ras psów, oto trzy najdłużej żyjące psy na świecie

Przeczytaj 5 prostych sposobów na ćwiczenia kota

Koty instynktownie pociągają szybkie i nieprzewidywalne ruchy. Co wyjaśnia ich fascynację płynącą wodą.

3. Instynkt łowiecki kotów:

Koty rodzą się drapieżnikami. Nawet jeśli nasze koty domowe nie polują w poszukiwaniu pożywienia, ich instynkt łowiecki rzeczywiście jest nadal obecny.

Woda wypływająca z kranu może wówczas wyglądać jak potencjalna ofiara dla naszych kotów. Można zatem postrzegać picie wody z kranu jako okazję do polowań dla nich.

4. Świeżość wody z kranu:

Niektóre koty są szczególnie wrażliwe na smak wody. Woda z kranu może wydawać się im świeższa i smaczniejsza niż woda z miski. Zwłaszcza jeśli jest filtrowany lub pochodzi z naturalnego źródła.

Do przeczytania Czy Twój kot zawsze chce na Tobie spać? Zrozum prawdziwe znaczenie

Dodatkowo mają wrażliwe kubki smakowe i dlatego mogą preferować wodę z wody dotknij, aby uzyskać przyjemniejszy smak.
5 powodów, dla których kot lubi pić wodę z kranuPrzechwytuj Facebooka

Czytaj także :  Ten pies zasłynął w sieciach dzięki swojemu pięknemu uśmiechowi

5. Interakcja z właścicielem:

Picie wody z kranu może być interaktywną aktywnością dla kotów i ich właścicieli. Niektórzy lubią stać pod kranem i czekać, aż popłynie woda, aby móc ją wypić. Daje to właścicielowi możliwość spędzenia czasu ze swoim kotem i poświęcenia mu dodatkowej uwagi.

Dlatego koty mają swoje własne preferencje, jeśli chodzi o wodę. Dlatego wydaje się, że niektórzy z nich wolą wodę z kranu od wody z miski. Przyczyny ich zachowania mogą się różnić w zależności od kota. Jednak głównymi wyjaśnieniami wydają się być poruszająca się woda, jej świeżość, oddziaływanie na instynkt łowiecki, smak i interakcja z właścicielem.

Jeśli masz kota, który lubi pić wodę z kranu, nie martw się, jest to całkowicie normalne. Może to nawet stać się momentem współudziału między tobą a twoim ulubionym kotem.

Przeczytaj Jak według ekspertów rozpoznać, czy pies lub kot jest otyły i jaka jest jego idealna waga

Czytaj także :  Wilk przybywa do szpitala, a pielęgniarka załamuje się, gdy zdaje sobie sprawę, dlaczego.

Jeśli chcesz przeczytać więcej tego typu artykułów, polecamy zapoznać się z naszym Kategoria Zwierzęta.

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.