Strona główna » Zwierzęta » Co się stanie, jeśli mój kot wypije napój gazowany?

Co się stanie, jeśli mój kot wypije napój gazowany?

Jeśli masz kota w domu, czas już wiedzieć, co się dzieje, jeśli będziesz mu to udowadniać za każdym razem, gdy zrobi milutką minę. Niedobrze jest dla niego jeść rzeczy, które najwyraźniej może zjeść. Rzeczywiście, konsekwencje mogą być poważne w dłuższej perspektywie. Dlatego chcemy Ci wyjaśnić, co się dzieje, gdy kot często pije napój gazowany.

Zaczniemy od przypomnienia o konieczności nawadniania organizmu od kota jedynie popijając wodą a nie jakimkolwiek napojem spożywanym w domu np. napojem gazowanym. To samo dotyczy podawania im mleka. W rzeczywistości ten obraz jest tak popularny, że nadal jest obecny w kreskówkach. Ale kiedy osiągną dorosłość, nie muszą już go spożywać.

Jeśli dorosły kot spożyje ten płyn, może to powodować alergie i problemy żołądkowe. Tak naprawdę kot nie posiada enzymu zwanego laktazą, który pozwala mu trawić mleko. Dlatego nie powinien być podstawowym płynem w ich diecie.

Czytaj także :  Szczeniak rasy beagle ma uroczą reakcję, gdy po raz pierwszy idzie na plażę

Przeczytaj Jak nakłonić psa, aby załatwiał swoje sprawy w określonym miejscu? Eksperci odpowiadają

Co się stanie, jeśli mój kot wypije napój gazowany?Źródło: Przechwytuj Instagram
Co powinien pić mój kot?

Koty nie mogą pić napojów gazowanych ponieważ zawiera kofeinę, obecną w ponad 60 roślinach. Ten alkaloid przeciwutleniający działa jak lek psychoaktywny, stymulujący centralny układ nerwowy. Kot powinien zatem pić wyłącznie wodę, jednak w przypadku problemów z nerkami należy stosować się do zaleceń lekarza weterynarii, aby nie pogorszyć jego stanu zdrowia.

Jakie są skutki i zagrożenia związane ze spożyciem napojów gazowanych dla mojego kota?

Kiedy kot pije napój gazowany, w dłuższej perspektywie zmienia się jego ciśnienie krwi. Dlatego ma przyspieszony oddech, kołatanie serca, drgawki i biegunkę. Jednak objawy te mogą pojawić się u kota mniej lub bardziej wcześnie, w zależności od jego organizmu.

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.