Strona główna » Zwierzęta » Czy husky dobrze dogadują się z dziećmi? -Wszystko co musisz wiedzieć

Czy husky dobrze dogadują się z dziećmi? -Wszystko co musisz wiedzieć

Weterynarz opowiada o cechach, które charakteryzują psa przyjaznego rodzinie oraz o tym, jak zapewnić psu i dzieciom najlepszą szansę na bezpieczny i zdrowy związek.

Husky syberyjski to coś więcej niż tylko urocza buzia. Pod tym futrem kryje się wyjątkowa osobowość, którą należy dokładnie rozważyć przed dodaniem jej do rodziny – zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci.

TO Meghan Connolly, DVM, właścicielka Atlantic Veterinary Behaviour w Gaithersburg w stanie Maryland, jest tutaj, aby pomóc Ci w rozwiązaniu problemów związanych z psami. Oprócz tego, że pomaga nam odpowiedzieć na pytanie, czy husky dobrze dogaduje się z dziećmi, wyjaśnia także, co mamy na myśli, określając rasy jako „przyjazne rodzinie”, oraz opisuje kroki, jakie można podjąć, aby zapewnić bezpieczne relacje między dziećmi i psami.

Co sprawia, że ​​pies dobrze radzi sobie z dziećmi?

Co mamy na myśli, mówiąc, że pies jest „dobry w kontaktach z dziećmi” lub „przyjazny rodzinie”? Dla Connolly, Idealny pies do domu z dziećmi to pies stosunkowo zrelaksowany i spokojniejszy. Te cechy przydadzą mu się dobrze w obecności małych dzieci, które nie są na tyle dorosłe, aby szanować przestrzeń osobistą i których zachowanie może być nieobliczalne i niesforne. Wynika z tego, że psy lękliwe, które łatwo płoszą, oraz te, które wykazują jakiekolwiek oznaki zachowania obronnego, nie są idealne do domów z dziećmi – wyjaśnia.

Co ciekawe, „przyjazny dzieciom” nie jest synonimem „wielkości dziecięcej”, ponieważ niektóre z najbardziej łagodnych i wyluzowanych psów są również jednymi z największych. A jednak rozmiar ma znaczenie (pomyśl o 60-funtowym szczeniaku próbującym bawić się w przeciąganie liny z małym dzieckiem). Psy ras średnich i dużych nie są z natury złym wyborem do domu z dziećmi, ale będą wymagały dodatkowych środków ostrożności i stałego nadzoru, aby złagodzić niezamierzone szkody spowodowane różnicą wielkości. Z drugiej strony bardzo małe psy również mogą nie być idealne, ponieważ łatwo je zranić (nawet przypadkowo), jeśli nadepnie na nie dziecko.

Czy cała rasa może być dobra w stosunku do dzieci?

TO Connolly’ego Zauważa, że ​​niektóre rasy mogą mieć uogólnione cechy, które zwiększają prawdopodobieństwo, że dobrze poradzą sobie w domu z dziećmi, ale ostatecznie każdy pies ma swoją własną osobowość. Mając to na uwadze, zwykle zachęca osoby posiadające dzieci do adopcji starszych psów, które żyły już w pieczy zastępczej i miały kontakt z dziećmi. Dzięki temu będziesz mieć znacznie lepsze pojęcie o tym, czego się spodziewać, a (w idealnym przypadku) będziesz mieć dodatkową korzyść w postaci pominięcia etapu nauki korzystania z nocnika. Starsze szczenięta mają również bardziej zrelaksowany temperament.

Ale jeśli twoje serce jest nastawione na szczeniaka, Connolly’ego radzi, jeśli to możliwe, obserwować oboje rodziców i ich poprzednie porody, aby uzyskać dokładniejszy obraz tego, co ma nadejść. „Jeśli zwrócisz się do hodowcy, daj mu znać, że szukasz zwierzaka rodzinnego” – wyjaśnia. „Istnieją „robocze linie” ras, które mogą być wspaniałymi zwierzętami rodzinnymi, ale te psy są zwykle bardzo energiczne. Muszą być bardzo zajęci, a dla osób z młodymi rodzinami może to być trochę za dużo.”

Niestety wychowywanie psa od szczenięcia nie gwarantuje automatycznie, że będzie on przyjazny dzieciom Connolly’ego mówi, że w swojej praktyce behawioralnej widzi wiele szczeniąt i dorastających psów, które mogą wykazywać agresywne zachowanie i problemy z ochroną. Podobnie jak w przypadku wszystkich ras, wczesna socjalizacja, pozytywne szkolenie wzmacniające oraz odpowiednie ćwiczenia umysłowe i fizyczne są niezbędne, aby pomóc szczeniętom husky stać się bezpiecznymi i zdrowymi towarzyszami.

Czy husky dobrze dogadują się z dziećmi?

TO Connolly’ego opisuje husky jako przyjazne i czułe psy, które dobrze dogadują się z dziećmi, ale radzi przyszłym rodzicom zwierząt domowych, aby przeprowadzili badania. „Jeśli to możliwe, poznaj rasę i każdego psa indywidualnie” – wyjaśnia. „Huskie mogą być hałaśliwe i wymagają dużo ruchu (pomyśl o wędrówkach i biegach przez kilka kilometrów zamiast krótkiego spaceru po okolicy). Są również znani z ucieczek i uciekania, gdy tylko nadarzy się okazja.” Husky mogą również stać się destrukcyjne, jeśli nie mają wystarczającej ilości ćwiczeń – zarówno psychicznych, jak i fizycznych.

Cechy te niekoniecznie wykluczają husky z oznaczenia rodziny. Jednak znajomość ich cech i wzięcie pod uwagę ich rozmiaru (dorosłe osobniki ważą od 35 do 60 funtów, niektóre większe) może pomóc w ukształtowaniu domu i harmonogramu w sposób, który pomoże Twojemu husky rozwijać się i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim dzieciom, łącznie z tymi futrzanymi.

Mając to na uwadze, Connolly’ego zaleca podjęcie następujących kroków, aby ułatwić osiągnięcie sukcesu:

  • Pozwól swojemu husky bawić się bez smyczy tylko w obszarach z wysokim, bezpiecznym płotem.
  • Wychodząc na smyczy pamiętaj o założeniu bezpiecznej uprzęży i ​​smyczy.
  • Nadzoruj wszystkie interakcje między husky a małymi dziećmi.
  • Użyj klatki do ćwiczeń, bramek lub klatki, aby stworzyć bezpieczną przestrzeń dla swojego husky, w której będzie mógł odpocząć z dala od dzieci, kiedy zajdzie taka potrzeba (i kiedy nie możesz nadzorować).

Upewnij się, że Twój husky jest zajęty. Hodowane na psy pracujące, muszą regularnie ćwiczyć zarówno ciało, jak i umysł. TO Connolly’ego zaleca osiągnięcie tego drugiego efektu za pomocą mrożonych Kongów i innych puzzli, którymi Twój pies może bezpiecznie bawić się samodzielnie.

Jak poznać psy i dzieci

Mówi, że jeśli chodzi o przyprowadzanie psów i małych dzieci, zawsze lepiej jest działać proaktywnie niż reagować Connolly’ego. Jeśli już mieszkasz z husky i planujesz dodać w najbliższej przyszłości małego człowieka, na początek ona oferuje następujące wskazówki:

Ponieważ odgłosy płaczących dzieci mogą niektórym psom przeszkadzać, odtwarzaj nagrania zdenerwowanych dzieci, aby pomóc psu przyzwyczaić się do hałasu.
Stwórz bezpieczną przestrzeń (np. klatkę, klatkę lub łóżko), w której Twój pies będzie mógł uciec przed małymi rączkami.
Pracuj nad komendą „idź na matę”, tak abyś mógł poprosić swojego husky, aby poszedł w wyznaczone miejsce, jeśli masz pełne ręce roboty przy opiece nad dzieckiem. Jest to również dla nich bezpieczne miejsce, gdy dziecko bawi się na podłodze.
Poproś partnera lub przyjaciela o pomoc w wyprowadzaniu psa podczas pchania wózka, aż szczeniak przyzwyczai się do chodzenia obok niego.
Jeśli Twój pies ma historię lub reakcję, rozważ rozpoczęcie szkolenia z kufy koszowej. (Uwaga: używanie kagańca koszykowego nie oznacza, że ​​Twój pies jest „zły”. Może być przydatnym narzędziem zapewniającym bezpieczeństwo Tobie i Twojemu psu.)

Dobrym pomysłem jest poinformowanie weterynarza o wszelkich zmianach w domu. Są w stanie najlepiej doradzić Ci w sprawie Twojego wyjątkowego zwierzaka, a nawet mogą skierować Cię do trenera lub behawiorysty w celu dokładniejszego przygotowania. Możesz także sprawdzić, czy w Twojej okolicy lub w Internecie dostępne są zajęcia dla dzieci.

Jeśli masz już małe dzieci i planujesz powitać futrzanego członka rodziny, stwórz przestrzeń, w której Twoje dziecko i pies będą mogły bezpiecznie bawić się oddzielnie. A jeśli Twoje dziecko jest już wystarczająco duże, możesz zacząć uczyć go delikatnego dotyku i tego, jak ważne jest szanowanie przestrzeni osobistej nowego psa, aby przygotować się na interakcję z Twoim zwierzakiem.

Gdy pies wejdzie do Twojego domu, możesz rozpocząć ukierunkowaną socjalizację i trening z pozytywnym wzmocnieniem. Dorosłe psy również można socjalizować, wymaga to tylko trochę więcej czasu i cierpliwości. Jest to szczególnie ważne w przypadku psów adoptowanych ze schronisk lub tych, które jako szczenięta nie miały odpowiedniej socjalizacji.

Niezależnie od tego, czy wprowadzasz do domu nowego psa, czy nowego człowieka, niezwykle ważne jest, aby nigdy nie zostawiać małych dzieci samych ze szczeniakiem, niezależnie od wielkości i temperamentu psa. Ani psy, ani dzieci nie są w 100% przewidywalne i nawet najlepsze intencje mogą doprowadzić do wypadków. Na koniec, jeśli kiedykolwiek zauważysz u swojego zwierzaka reakcję, niepokój lub inne niepokojące zachowanie, zwróć się o pomoc do zaufanego lekarza weterynarii i trenerów, aby mogli wspólnie z Tobą znaleźć rozwiązanie.

Niniejsza opinia, jak również wszystkie artykuły na stronie stanowią własność intelektualną petkeepers.gr! Jakakolwiek ich ponowna publikacja bez aktywnego linku referencyjnego (aktywnego źródła) jest wyraźnie zabroniona i pociąga za sobą odpowiednie sankcje prawne.

Czytaj także :  Mały koń myśli, że jest szczeniakiem, przytulając się do człowieka
Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.