Strona główna » Zwierzęta » Czy psy potrafią postrzegać czas tak jak ludzie? Wszystko przydatne

Czy psy potrafią postrzegać czas tak jak ludzie? Wszystko przydatne

Rozgarnięte psy wychwytują nasze sygnały i zachowania, aby wiedzieć, czego się spodziewać każdego dnia – i oczywiście, kiedy będzie kolacja!

Chociaż wiele psów może nauczyć się mówić, aby poinformować Cię, że nadszedł czas na spacer lub smakołyk, tak naprawdę nie rozumieją pojęcia godzin i minut. miAle czy psy mają poczucie czasu? Oczywiście z wielu różnych powodów.

Czy psy potrafią określać godzinę?

„Psy zdecydowanie mają poczucie upływu czasu” – mówi. „Prawdopodobnie zaznaczają upływ czasu w powiązaniu z innymi bodźcami, takimi jak pozycja słońca na niebie, głód, pragnienie czy pozycja księżyca na niebie”.

Zgadza się: psy reagują na swój wrodzony rytm dobowy, podobnie jak ludzie. Radosta twierdzi, że wpływają na nie także czynniki zewnętrzne, takie jak ilość światła i ciemności, jaką otrzymują w ciągu 24 godzin.

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Illinois Urbana-Champaign donoszą, że ssaki „mają zegar biologiczny zlokalizowany w podwzgórzu, części mózgu kontrolującej podstawowe funkcje biologiczne, takie jak częstość oddechu, tętno i reprodukcja”. Ponadto właściciele zwierząt często zmieniają ekspozycję swoich zwierząt na światło lub zmieniają czas innych ekspozycji, takich jak karmienie i zabawa, „aby pomóc swoim zwierzętom dostosować się do życia w świecie ludzi”.

Czytaj także :  Ten Pitbull, maltretowany i porzucony na ulicy, z dnia na dzień wywraca swoje życie do góry nogami

Zatem w twoim futrzaku nie tyle chodzi o to, że jest godzina dziesiąta, ile o pewne głęboko zakorzenione sygnały w otoczeniu, które mówią mu, co powinno się dziać lub jakie wzorce korelują z określonymi wydarzeniami i konsekwencjami.
Wiesz, jak obiad!

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.