Strona główna » Zwierzęta » Czy Twój pies chrapie? Czy powinieneś się martwić? Eksperci odpowiadają

Czy Twój pies chrapie? Czy powinieneś się martwić? Eksperci odpowiadają

Zauważyłeś, że Twój pies bardzo głośno chrapie i zastanawiasz się, czy to normalne? Czy zaczął to robić niedawno i chcesz wiedzieć, czy powinieneś udać się do weterynarza?

W tym artykule, wyjaśnimy, dlaczego pies chrapie. Ponadto nauczymy się rozróżniać przypadki, w których chrapanie może być całkowicie normalne lub wręcz przeciwnie, wskazywać, że pies cierpi na patologię.

Przypadki te są częstsze u psów brachycefalicznych, których anatomia sprawia, że są bardziej podatne na chrapanie.

Czytaj więcej
Weterynarz naśladuje zachowanie swoich pacjentów w zależności od rasy, „Zasługuje na Oscara”.

Twój pies chrapie podczas snu

Przed wyjaśnieniem dlaczego pies może chrapać, Należy zauważyć, że czasami, gdy pies śpi, przyjmuje postawy, w których jego nos jest ściśnięty. W konsekwencji, blokując przepływ powietrza, pojawia się chrapanie. Nie jest to powód do niepokoju.

Jeśli poruszymy psem, chrapanie zwykle natychmiast ustaje. Z drugiej strony, jeśli nasz pies chrapie, gdy nie śpi, może to być spowodowane jedną z przyczyn wymienionych poniżej.

Czytaj także :  Co się dzieje, gdy kot jest wyczerpany i nie je?

Mój pies chrapie podczas oddychania

Najpierw przyjrzymy się, dlaczego pies chrapie, nie będąc brachycefaliczny. Przyczyną chrapania jest niedrożność przepływu powietrza. Najczęstsze przyczyny są następujące:

Stany dróg oddechowych : Wydzielina z nosa może również w mniejszym lub większym stopniu zatkać nos. Utrudnia to oddychanie i powoduje chrapanie. Wydzieliny te mogą być grubsze lub cieńsze i mieć różne kolory. Przyczyną może być nieżyt nosa, alergia, infekcja itp. Pies będzie również wykazywał inne objawy, takie jak nudności, wydzielina z oczu, kaszel lub kichanie, w zależności od choroby. Weterynarz będzie odpowiedzialny za diagnozę i leczenie.

Czytaj więcej
Basenji, rasa psów, która dba o siebie jak kot i nie szczeka

Polipy nosa : są to wyrostki błony śluzowej nosa, które wyglądają jak wiśnia z klinem, który jest podstawą polipa. Oprócz utrudniania przepływu powietrza, co powoduje chrapanie, mogą powodować krwotoki. Można je jednak usunąć chirurgicznie. Należy jednak pamiętać, że mogą one pojawić się ponownie.

Czytaj także :  5 interesujących faktów o czarnych kotach, których nie znałeś!

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, zalecamy zapoznanie się z kategorią Zwierzęta.

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.