Strona główna » Zwierzęta » Dlaczego mój kot wydaje dziwne dźwięki i co one oznaczają?

Dlaczego mój kot wydaje dziwne dźwięki i co one oznaczają?

Koty wydają różnorodne dźwięki, sygnalizując różnorodne nastroje i emocje. Tutaj dowiesz się więcej o dźwiękach wydawanych przez Twojego kota i o tym, jak je przetłumaczyć.

Koty to na ogół dość spokojne stworzenia. W przeciwieństwie do psów, nie biegną do drzwi, gdy przechodzi obok nich gość, szczekając i wołając: „Hej, ktoś tu jest!”. I to jest część ich uroku! Psy to zwierzęta juczne. Koty są bardziej samotne. Identyfikujemy. Kłaniamy się.

Ale to nie znaczy, że koty nie mają nic do powiedzenia. Podczas gdy niektóre koty mogą w ogóle nie wydawać żadnych dźwięków, inne koty mogą być dość gadatliwe. Koty mają repertuar wyrażeń wokalnych, których mogą używać w różnych sytuacjach.

Według kociego behawiorysty Marilyn Krieger, certyfikowany konsultant ds. zachowania kotów w San Francisco (aka The Cat Coach), koty płaczą na różne sposoby. „Koty komunikują się za pomocą ekspresji wokalnej i mowy ciała. Pozycje ciała, oczy, uszy, a nawet włosy są częścią systemu komunikacji” – mówi Kriegera, który jest także autorem książki Naughty No More: Zmień niechciane zachowania poprzez pozytywne wzmocnienie. Zaleca uważne słuchanie odgłosów kota. „Wokalizacja może wskazywać, że Twój kot chce nawiązać kontakt towarzyski lub zostać sam” – mówi. „Niektóre komunikaty o kotach oznaczają „zostaw mnie w spokoju”, inne zaś „Jestem przyjacielski”. Pogłaskaj mnie.”

Czytaj także :  Dog niemiecki kładzie się na swoim właścicielu, aby chronić ją przed chłopakiem, co wywołuje szał w Internecie

Oto niektóre z najczęstszych odgłosów kotów i ich znaczenie.
Zachowanie kota: To jest prawdziwy powód, dla którego Twój kot miauczy przy oknie

Odgłosy szczęśliwego kota

Koty wydają różne dźwięki, które wskazują na dobre rzeczy.

Mruczą: Brzmiący jak dobrze nastrojona maszyna, mruczący kot to definicja szczęśliwego kota. Mruczenie pojawia się, gdy kocięta karmią piersią matkę. Jednak eksperci twierdzą, że nie każde mruczenie jest oznaką szczęścia. Niektóre koty mruczą, gdy są w niebezpieczeństwie, w sposób, który pomaga je uspokoić.

Miauczeć: Istnieją różne rodzaje miauczenia. Długie miauczenia, krótkie miauczenia. Eksperci zgadzają się, że większość miauków służy do komunikowania się z ludźmi, a nie z innymi kotami. Koty mogą miauczeć jako powitanie lub jako sposób na powiedzenie „jestem głodny”.

Odgłosy niezadowolonego kota

Koty mogą również wydawać dźwięki wskazujące, że są przestraszone, nieszczęśliwe lub smutne.

Gwizdać: Nie ma wątpliwości, że kot jest zdenerwowany, gdy syczy. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli kot syczy, oznacza to, że się boi. Odgłosowi plucia towarzyszy także dość oczywista mowa ciała: obnażone zęby, szeroko otwarte oczy i cofnięte uszy. Syczenie to dźwięk kota o jasnym znaczeniu: „Trzymaj się z daleka”. Jeśli Twój kot syczy, odsuń się od niego i pozwól mu się uspokoić.

Pochrząkiwanie: Bardziej agresywnym dźwiękiem kota jest warczenie. Niektóre koty warczą, aby wyrazić niezadowolenie lub złość. Podobnie jak w przypadku syczenia, warczenie oznacza, że ​​kot mówi „Odsuń się”. Jeśli Twój kot warczy, nie podnoś go, bo może Cię zaatakować.

Krzyki, krzyki: Koty potrafią wydawać naprawdę głośne dźwięki. Istnieje wiele sposobów na opisanie głosu nazwanego na cześć kota. Termin gąsienicowanie definiuje się jako „wydawanie przenikliwego wycia lub hałasu podobnego do wycia kota”. Ten głośny wycie może wystąpić, gdy kotki wchodzą w okres rui. Lub ten dźwięk może być sygnałem ostrzegawczym, że wkrótce wybuchnie walka kotów. Koty, które wydają ten dźwięk, są smutne lub wściekłe. Mamy nadzieję, że nie będziesz słyszeć tego niepokojącego dźwięku od swojego kota zbyt często.

Odgłosy polowania na kota

Koty to zwierzęta drapieżne (i mięsożerne), dlatego są w naturalny sposób zaprojektowane do polowania i zabijania rzeczy do jedzenia, takich jak myszy i inne gryzonie, ptaki i owady. Niektóre koty mają silniejszy popęd zdobyczy niż inne. Kiedy kot widzi ofiarę, do której nie może dotrzeć, może wyrazić swoje podekscytowanie (i frustrację) krótkimi miauczeniami. Na przykład koty mogą wydawać ten dźwięk, siedząc przed oknem i obserwując ptaki na zewnątrz. Są po prostu podekscytowani i stymulowani widokiem ofiary. Wykrzycz je!

Niniejsza opinia, jak również wszystkie artykuły na stronie stanowią własność intelektualną petkeepers.gr! Jakakolwiek ich ponowna publikacja bez aktywnego linku referencyjnego (aktywnego źródła) jest wyraźnie zabroniona i pociąga za sobą odpowiednie sankcje prawne.

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.