Strona główna » Zwierzęta » Dowiedz się, jak szybko potrafią biegać psy? Niektóre są bardzo szybkie

Dowiedz się, jak szybko potrafią biegać psy? Niektóre są bardzo szybkie

Najszybszym zwierzęciem lądowym jest niewątpliwie gepard. Potrafi przyspieszyć od 0 do 100 mil na godzinę w zaledwie trzy sekundy (niektóre samochody nawet tego nie potrafią!), niewiele dzikich czworonogów może z nim konkurować. Bliski drugi jest dziki pies afrykański, który osiąga prędkość 45 mil na godzinę.

Abyśmy nie zapomnieli, koty domowe mogą biegać z prędkością do 30 mil na godzinę, ale co z psami? Jak szybko potrafią biegać psy? To zależy od rasy.

Nowe badanie ujawnia niesamowity wgląd w zachowanie szczeniąt

Jaka jest najszybsza rasa psa?

„Chociaż czasami istnieje pewna konkurencja ze strony ras takich jak saluki, gończy afgański i węgierski węgierski, najszybszym psem jest ogar” – mówi Georginę Ushi PhillipsDVM.

Psy słyną ze swoich sprintów, które osiągają średnią prędkość ponad 40–45 mil na godzinę. Mogą jednak również utrzymywać dużą prędkość – zwykle 35 mil na godzinę przez około 7 mil. Ta umiejętność czyni z nich najszybszego psa na świecie.

Czytaj także :  Dzięki tym 8 sposobom możesz pomóc swojemu psu z nadwagą

Psy mają ponadprzeciętny rozmiar serca, co poprawia krążenie, a ich nogi zawierają ponad 80% szybkokurczliwych włókien mięśniowych, które pomagają im wykonywać nagłe, mocne ruchy. „Psy mają także elastyczne stawy i kręgosłup, dzięki którym mogą robić ogromne postępy” – dodaje Phillipsa.

Ale są też inne szybkie psy – oto tylko kilku zdobywców drugiego miejsca i ich PR-y sprinterskie:

Chart afgański: 40 mil na godzinę
Pies z Ibizy: 40 mil na godzinę
Saluki: 35–40 mil na godzinę
Owczarek niemiecki: 35-40 mil na godzinę
Doberman Pinczer: 35 mil na godzinę
Whippet: 35 mil na godzinę
Border collie: 30 mil na godzinę
Jack Russell Terrier: 30 mil na godzinę

Najszybsze rasy psów na odległość

Jeśli chodzi o wytrzymałość i szybkość, rasy psów śnieżnych i ras myśliwskich są nie do pokonania.

„Rasy takie jak husky syberyjski mogą biegać ponad 160 km dziennie, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę ich pracę jako psy zaprzęgowe” – mówi Phillipsa. Poruszają się stałym kłusem z prędkością około 25–30 mil na godzinę samodzielnie i do 15–20 mil na godzinę, ciągnąc sanie, podobnie jak wiele innych szczeniąt w zimnym klimacie, takich jak malamuty alaskańskie.

Towarzysze szybkich polowań, tacy jak weimaran, wyżeł niemiecki krótkowłosy, łosia norweskiego i labrador retriever, w razie potrzeby osiągają średnią prędkość około 20–30 mil na godzinę.

Czy bieganie z psem jest bezpieczne?

TO Sarah WootenDVM, twierdzi, że długotrwałe bieganie uszkadza stawy psa i może prowadzić do wczesnej choroby zwyrodnieniowej stawów, tak samo jak u ludzi.

„Należy również pamiętać, że psy nie są dobrymi partnerami do biegania, dopóki nie osiągną pełnego wzrostu, ponieważ nadmierne uderzanie w otwarte płytki wzrostowe może powodować choroby stawów i zapalenie stawów” – dodaje. Psy z szybkimi nogami również mają problem z dysplazją stawów biodrowych.

Psy kończą wzrost w różnym czasie, w zależności od ich wielkości i rasy, więc zapytaj swojego weterynarza, kiedy można bezpiecznie uprawiać z psem szybkie sporty, takie jak bieganie, jazda na rowerze lub jazda na nartach. Jeśli to możliwe, trzymaj się także bardziej miękkich powierzchni – dobrymi opcjami są ścieżki gruntowe, piasek i trawa.

Niniejsza opinia, jak również wszystkie artykuły na stronie stanowią własność intelektualną petkeepers.gr! Jakakolwiek ich ponowna publikacja bez aktywnego linku referencyjnego (aktywnego źródła) jest wyraźnie zabroniona i pociąga za sobą odpowiednie sankcje prawne.

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.