Strona główna » Zwierzęta » Dzięki mikrochipom był 2500 mil stąd. Podnosząca na duchu historia

Dzięki mikrochipom był 2500 mil stąd. Podnosząca na duchu historia

Jedną z moich największych obaw jest to, że moje koty wyjdą i nigdy nie wrócą. Już raz przez to przechodziłam, kiedy zniknął mój kot Truman, i nie chcę już nigdy przez to przechodzić.

Nie spodziewał się tego

Ale historia, którą zaraz się z wami podzielę, wnosi nadzieję i światło z powrotem w nasze życie, nawet jeśli na początku tak nie wygląda.

Denise Cilley planowała przyjęcie 10. urodziny córki, kiedy ich ukochany kot Ashes uciekł i nigdy nie wrócił.

Rodzina była zdruzgotana i zmartwiona. Rozglądali się we wszystkie strony, mając nadzieję, że Ashes jest bezpieczny, zwłaszcza że mieszkali na obszarze Maine pełnym drapieżników.

Pomimo wyczerpujących poszukiwań nie było śladu ich kota. Niestety po tygodniach poszukiwań udało się rodzina była zmuszona zaakceptować fakt, że Ashes zniknął, i zaczęła opłakiwać.

Nie wiedzieli, co stanie się w lutym 2022 roku, siedem lat później.

Przez te lata żałoby i prób zrobienia kroku naprzód Ashes jakimś cudem odbył niesamowitą podróż z Maine do Longwood na Florydzie. To dystans 1500 mil i nikt nie wie, jak mu się to udało!

Czytaj także :  5 ważnych lekcji życia, których można nauczyć się od psa

Pewnego dnia Denise otrzymała wiadomość głosową ze schroniska z informacją, że znaleźli jej kota. W pierwszej chwili pomyślał, że to pomyłka lub zły numer. Ale ku jej zaskoczeniu, ze schroniska zadzwoniono ponownie, z przekonaniem stwierdzając, że znaleźli kota Denise. Denise powiedziała:

„No cóż, mieszkam w Maine i nie tęsknię za żadnym kotem”.

Nie winię jej! To znaczy, zaakceptował fakt, że Ashes już dawno zniknął. Co miał myśleć?

Ta poczta głosowa nieco wzbudziła ciekawość Denise, więc przeprowadziła mały research. Wkrótce odkrył, że adres na mikrochipie Ashes zidentyfikowano schronisko, w którym trzymała swoje kocięta.

Gdy tylko zobaczył lokalizację schronu, od razu zrozumiał, kto w końcu został odnaleziony!

Uświadomiwszy sobie prawdę, zadzwoniła do schroniska i zaczęła ich wypytywać. Powiedział:

„Następnie zapytałem: «Czy to szara etykieta?» „Tak, szara pręgowana samica” – odpowiedzieli. I powiedziałem: „O mój Boże, popiół musi być”. Minęło sześć i pół roku, odkąd ją ostatni raz widziałem!

Czytaj także :  Kiedy dowiadują się, dlaczego pies wpatruje się we właz, są zdumieni!

Jak więc znaleźli Ashes? Szarą kotkę odnaleziono dzięki miejscowej parze, która opiekowała się nią już od jakiegoś czasu. Często odwiedzała ich dom i wtedy ją karmiono.

Jednak po pewnym czasie jej stan zdrowia gwałtownie się pogorszył. Nie mogli jej tak zostawić, więc zabrali ją do weterynarza, który w pierwszej kolejności zdecydował się sprawdzić jej mikroczip.

Bardzo się cieszę, że to zrobił, ponieważ chip został zaktualizowany, dzięki czemu schronisko mogło w końcu skontaktować się z Denise.

Denise była nie tylko zszokowana tą wiadomością, ale także zaniepokojona. Nie miał pojęcia, kiedy i w jaki sposób Popioły zostaną sprowadzone na sdrink. Biorąc pod uwagę koszty leczenia i wymagany lot, wydawało się, że zajmie to trochę czasu.

udało mu się

Ale po raz kolejny Denise i Ashes okazali się bardzo szczęśliwi. TO ich przyjaciółka z Florydy, Janet Williams, była chętna do pomocy. Tymczasowo zabrała Ashes do swojego domu i założyła GoFundMe aby zebrać pieniądze na wydatki.

Czytaj także :  Pies ucieka z pociągu i pokonuje 200 km, aby wrócić do rodziny, która go nie chciała

Wtedy wydarzyło się coś niesamowitego! Pieniądze udało się zebrać w mgnieniu oka i po 7 długich latach Ashes w końcu wrócił do domu!

Czy rozumiesz znaczenie mikrochipa? Denise wierzy, że dzięki mikrochipowi wydarzył się cud. Gdyby nie chip, prawdopodobnie nigdy więcej nie zobaczyłaby swojego ulubieńca Ashes.

Mikroczipy to bezpieczny i bezbolesny sposób na identyfikację Twojego kota. Proces jest prosty i jak widać z tej historii, znacznie zwiększa szansę na emocjonalne zjednoczenie się z kocim przyjacielem w przypadku jego ucieczki!

Mam nadzieję, że podobała Ci się ta historia tak samo jak ja i mam też nadzieję, że nauczyłeś się dzisiaj czegoś przydatnego! Jeśli się zgadzasz, wróć, aby dowiedzieć się więcej przydatnych rzeczy na temat kotów i ich rodzicielstwa!

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.