Strona główna » Zwierzęta » Nauka wyjaśnia, dlaczego koty nie powinny wychodzić z domu

Nauka wyjaśnia, dlaczego koty nie powinny wychodzić z domu

Koty to zwierzęta które instynktownie zawsze starają się odkrywać wszystko wokół siebie. Polują, bawią się lub walczą z innymi zwierzętami, wspinają się na domy i inne konstrukcje. Niezależnie od tego, czy są bezpańskie, czy są zwierzętami domowymi

Koty często znikają z domu i nie są ponownie widziane przez kilka godzin. Właściciele często nawet nie zauważają, kiedy wychodzą i wracają. Jednak dzieje się tak cały czas, a właściciele, próbując dać im wolność, pozwalają im żyć w tej dynamice.

Jednak taka sytuacja nie jest wskazana

Po pierwsze dlatego, że przebywanie na zewnątrz jest pełne zagrożeń dla takiego zwierzęcia. Kot, który pozostaje w domu, ma średnią długość życia wynoszącą 15 do 17 lat. Natomiast długość życia bezpańskiego kota wynosi od 2 do 5 lat.

Czytaj więcej
Szybki test, aby dowiedzieć się, czy Twój pies całkowicie Ci ufa

Czytaj także :  Zaskakujące! Kot urodzony z dwoma głowami i jednym okiem

„Większość kotów rani się na zewnątrz. Albo przez walkę z innymi kotami. Albo w wyniku upadku z dużej wysokości lub przejechania przez pojazdy”.

Ataki nie są jedynym zagrożeniem, na jakie są narażone na zewnątrz. Koty mogą również zarazić się chorobami, które mają wysoki wskaźnik śmiertelności.
Nauka wyjaśnia, dlaczego koty nie powinny wychodzić z domuŹródło: Capture Instagram

Należą do nich białaczka kotów, koci AIDS, nosówka, pchły i kleszcze. A także robaki jelitowe oraz infekcje grzybicze i bakteryjne.

Największym problemem jest to, że wiele z tych chorób jest nieuleczalnych i znacznie obniża jakość życia kota. Co więcej, są one zaraźliwe z jednego osobnika na drugiego.

Aby przeczytać
Porzucone słoniątko spotyka psa, który zmienia wszystko!

Jak zapewnić im rozrywkę w domu?

Przede wszystkim, grać w gry. To dla nich dobre. Ale pozwoli im również dobrze się bawić. Zabawa z naszymi kotami wzmacnia więź między rodziną a naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Co więcej, jest to zabawny sposób na okazanie im naszej miłości.

Czytaj także :  Dowiedz się, jak czyścić kuwetę w kilka minut

Z drugiej stronymożna odwrócić ich uwagę bez konieczności ciągłego towarzystwa, ale oferując im przedmioty, które wzbudzają ich ciekawość.

„Z obiektów takie jak pudełka wykonane z kartonMożesz tworzyć tunele, łącząc ze sobą kilka pudełek. W tym samym czasie włóż rurki z otworami wzdłuż długości, aby mogły przejść. Następnie możesz zwabić go smakołykiem, aby zachęcić go do wejścia. A gdy już znajdzie się w środku, delikatnie obróć konstrukcję w jedną lub drugą stronę. Możesz też delikatnie stukać palcami w ściany, aby go zaangażować i uczynić aktywność bardziej stymulującą.

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.