Strona główna » Zwierzęta » Niezwykle rzadkie różowe słoniątko odkryte w Republice Południowej Afryki

Niezwykle rzadkie różowe słoniątko odkryte w Republice Południowej Afryki

58-latek Nicki Coertze podczas wizyty w Parku Narodowym Krugera w Republice Południowej Afryki zauważył bardzo niezwykłe stworzenie.

Uważa się, że jest to słoń albinos, coś, czego nie widuje się na co dzień!

Maleńki słoń nie był zbyt trudny do zauważenia. Różową skórą wyróżniał się na tle innych szarych słoni afrykańskich.

TO Coertze po raz pierwszy zauważył różowego słonia bawiącego się przy wodopoju z matką i rodziną.

Niestety, dzikie zwierzęta albinosy są łatwym celem dla drapieżników, ponieważ wyróżniają się w swoim środowisku i mają trudności z integracją z otoczeniem.

TO Doktor Ian Whyteekspert Kruger Park ds. dużych roślinożerców, powiedział południowoafrykańskiemu serwisowi informacyjnemu, że prawdopodobnie będą one częstsze, niż nam się wydaje, ale wiele z nich nie przeżywa.

Czytaj także :  Jeden kot był inny: starsza kobieta wchodzi do domu opieki i zostawia 13 kotów

„Nie jest jasne, czy dziecko jest prawdziwym albinosem, czy „białym” słoniem. Prawdziwemu albinosowi brakuje ochronnego pigmentu skóry, melaniny, ma bezbarwne różowe oczy i nieoznaczoną białą skórę. Takie zwierzę jest białe, ale ma ciemne oczy i może mieć pewną pigmentację, tworzącą znaki.

Rzadki „różowy” słoniątko zauważony w Parku Narodowym Krugera w Republice Południowej Afryki stał się wirusowy

Mówi się, że uroczy słoń ma zaledwie trzy miesiące i został zauważony przez strażnika safari Tima Jansena van Vuurena. Jest to stan, który powoduje częściową utratę pigmentacji – w przeciwieństwie do albinizmu.

Jest to choroba genetyczna, która będzie miała wpływ na całe życie. To zdecydowanie jedna z najciekawszych rzeczy, jakie widziałem w naturze. Takie rzeczy nie są zbyt dobrze udokumentowane, więc oglądanie ich jest bardzo interesujące, ponieważ nie znajdziesz takich rzeczy w książkach” – powiedział.

Czytaj także :  Najsłodsza rzecz, jaką widziałeś? Pies zawsze ma szeroki uśmiech na twarzy i sprawia radość każdemu, kogo spotka

Ten mały słoń może wyglądać bardzo uroczo, ale ma przed sobą trudne życie. Często są wrażliwe na światło i mogą mieć problemy zdrowotne związane z mutacjami genetycznymi.

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.