Strona główna » Zwierzęta » Oto dlaczego nigdy nie powinieneś mieć dwóch psów na smyczy razem

Oto dlaczego nigdy nie powinieneś mieć dwóch psów na smyczy razem

Oto dlaczego nigdy nie powinieneś pozwolić na spotkanie dwóch psów na smyczy

Właściciele psów pewnie już zauważyli, że to trudna sytuacja, gdy dwa psy na smyczy krzyżują swoje drogi. Kule włosowe próbują się poznać, ale komunikacja nie zawsze idzie zgodnie z planem. I to jest normalne, ponieważ nigdy nie jest dobrym pomysłem, aby pozwolić uwiązanym zwierzętom na kontakt. Ale co może być przyczyną? Na to pytanie damy ci odpowiedzi w kolejnych akapitach!

Psy na smyczy mają zły humor!

Wszyscy właściciele psów są przyzwyczajeni do trzymania swoich pupili na smyczy podczas spacerów. Rzeczywiście, najlepiej jest przywiązać psa, aby zapobiec jego ucieczce. Jednak podczas zabawy ze swoim pupilem smycz nie jest już potrzebna.

Czytaj także :  Jaka jest najlepsza dieta dla kotów? Wegańska czy mięsna?

Kiedy jesteś na spacerze, możesz spotkać inne psy. Więc możliwe jest, że twoja futrzana kulka może chcieć przyjść i poznać inne psy.. A gdy zwierzę się zbliży, pociągnięcie za linkę będzie prawdopodobnie twoim pierwszym odruchem.

Czytaj więcej
Oto najmniejsze rasy psów

To zirytuje psa i w efekcie stanie się on agresywny wobec dopiero co spotkanego zwierzęcia. A spięty pies często wydziela negatywne emocje, które mogą go bardzo rozzłościć. agresywny. W efekcie kontakt między zwierzętami przerodzi się w rodzaj konfliktu.

Skoro więc bycie uwiązanym będzie drażniło psa, nie pokaże się on z najlepszej strony. Rzeczywiście, psy lubią czuć się wolne.
Oto dlaczego nigdy nie powinieneś mieć dwóch psów na smyczy spotykają sięŹródło : Capture Instagram

Potrzeba komunikacji u kłów!

Jak wspomniano wcześniej, smycz zapobiega psom prawidłową komunikację. Jest na to dokładne wytłumaczenie! Wiadomo, że kły mają swoje własne sposoby na przekazywanie wiadomości.

Czytaj także :  Kociak został znaleziony w śmietniku, jest tak rzadki jak jednorożec

Kły wyrażają się poprzez szczekanie, merdanie ogonem, milczenie… Nawet ich oczy pozwalają im zasygnalizować ci, kiedy coś jest nie tak. A kiedy pies poznaje obcą osobę, ma tendencję do obwąchiwania i krążenia wokół niej.

Czytaj więcej
Myśleli, że uratowali normalnego kota, dopóki jego futro się nie zmieniło

Oto dlaczego nigdy nie powinieneś pozwolić na spotkanie dwóch psów na smyczyŹródło : Capture Instagram

Smycz ogranicza jednak swobodę ruchu Twojego psa. Twój pupil będzie w stanie frustracji. Twój pupil będzie w stanie frustracji i w wyniku uwiązania będzie cierpiał z powodu de-socjalizacji.

Psy potrzebują konsekwencji!

Gdy raz pozwolisz swojemu psu zobaczyć kolegę, nie możesz mu zabronić tego robić kilka następnych razy. Może to doprowadzić do. powstania zamieszania w głowie psa i zrujnować relacje, które zbudował z innymi kłami.

Z drugiej strony, zawsze powinieneś rozważyć wiele rzeczy i kontekst, zanim zdecydujesz się pozwolić swojemu psu poznać nowych ludzi. Pamiętaj, że psy muszą ufać swoim właścicielom. Dlatego do Ciebie należy. podejmować decyzje dla dobra swojego pupila.

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.