Strona główna » Zwierzęta » Oto jak sprawić, by kot był bardziej czuły

Oto jak sprawić, by kot był bardziej czuły

Właściciele kotów wiedzą, że są one wolnymi duszami, niezależnymi duchami i samotnikami. Nie oczekują więc obfitego lub ciągłego okazywania miłości. Oto jak sprawić, by Twój kot był bardziej czuły w stosunku do Ciebie.

Kiedy dbasz o kota, aby stał się bardziej czuły, zbliżenie się do niego zajmuje znacznie więcej czasu niż w przypadku psa… Jak sprawić, by cię pokochał? Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami.

Charakter rasy

Jeśli chodzi o adopcję kota, wszyscy uważamy, że są słodkie i milutkie. Ale wybór rasy ma duży wpływ. Tak więc, jeśli chcesz przytulnego kota, poszukaj Maine Coon, Ragdoll lub Persian, ras, które są zwykle spotykane.

Czytaj więcej
Jak zmieniająca się pogoda wpływa na psy?

Niech się skonfiguruje

Kiedy wejdzie do domu, pozwól mu przyzwyczaić się do środowiska, w którym się znalazł. Da mu to czas, aby poczuł się pewnie i bezpiecznie. Unikaj gwałtownych ruchów, ponieważ głośny hałas lub nieostrożne obchodzenie się ze szczeniakiem może sprawić, że poczuje się niekomfortowo. przestraszyć go na dłużej.

Czytaj także :  Miłość cię leczy, rodzina o wielkim sercu odmienia życie kotki i jej dwóch kociąt

Oto jak sprawić, by kot był bardziej czułyŹródło: Capture Instagram
Gra jest ważna

Aby nawiązać połączenie emocjonalnyMusisz spędzać z kotem dużo czasu. Dlatego jak najczęściej baw się z kotem sznurkiem lub piłeczką. Pomoże mu to poczuć się pewniej, nawiązać więź, poczuć się bardziej spełnionym i żyć z tobą.

Przejmij inicjatywę

Koty są bardzo indywidualistyczne i lubią być pozostawione same sobie. Jeśli chcesz mieć czułego kota, najlepszą rzeczą do zrobienia jest podejście do niego i przyzwyczajenie go do samotności. przytulany. W ten sposób może odwdzięczyć się za okazane mu uczucie. Jeśli jesteś w domu, w pracy lub oglądasz film, możesz umieścić go obok siebie, co da mu poczucie spokoju i wyciszenia.

Spokojne gry

Wreszcie, koty mogą być czasami bardzo mściwe. Jeśli bawisz się z nimi zbyt brutalnie, mogą się zemścić. A jeśli zrobią coś głupiego, nie łap ich za ciało. Zamiast tego interweniuj bardzo lekkim klepnięciem w głowę, aby zaznaczyć zły uczynek.

Czytaj także :  Zagrożona wyginięciem małpka roztapia serca uściskami podczas kąpieli

Czytaj więcej
Kot odzyskał rodzinę po 10 latach – prawdziwy cud!

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.