Strona główna » Zwierzęta » Oto powody, dla których kot miauczy

Oto powody, dla których kot miauczy

Cześć! Bonjour! Aloha! Miauczeć! Jest wiele sposobów na przywitanie się, a jednym z nich jest kocie miauczenie. Koty miauczą tylko podczas komunikacji z ludźmi. Nie miauczą do innych kotów. I chociaż ich repertuar wokalny obejmuje wiele dźwięków (mruczenie oznacza zadowolenie, syczenie oznacza niezadowolenie), miauczenie jest tylko dla nas, ich ludzi.

Zachowanie kota: To jest prawdziwy powód, dla którego Twój kot miauczy przy oknie

Dlaczego nasze koty miauczą?

Koty to niezwykle inteligentne zwierzęta i mają coś do powiedzenia. Kiedy Twoje koty miauczą, aktywnie angażują Cię w rozmowę. Częściej nawiązują kontakt wzrokowy. Ta wokalizacja może wskazywać na proste pozdrowienia lub coś, o co kot prosi. Innymi słowy, miauczenie może być sygnałem do działania.

Czy warto rozmawiać ze swoim kotem?

Według Marilyn Krieger (aka The Cat Coach), certyfikowany konsultant ds. zachowania kotów z siedzibą w San Francisco i autor książki Naughty No More: Change Unwanted Behaviours Through Positive Reinforcement), odpowiedź brzmi: zdecydowanie!

Miauczenie, jej zdaniem, to „forma komunikacji, która pomaga budować więź między człowiekiem a kotem”. TO Kriegera zachęca właścicieli kotów do rozmawiania ze swoimi kotami, tak jak rozmawialiby ze swoimi ludzkimi przyjaciółmi. „Rozmawiam z moimi kotami” – mówi. „Zachęcam”.

A kiedy ludzie reagują na miauczenie kota, kotek to zauważa. „Konsekwencje zachowania pozwalają przewidzieć, czy zachowanie się powtórzy” – mówi Kriegera. Kiedy więc reagujesz na zachowanie kota, na przykład miauczenie, zachęcasz kota do powtórzenia czynności. I w ten sposób możesz rozpocząć rozmowę. „Kiedy ludzie reagują na koty, w zasadzie uczysz swojego kota, aby reagował na ciebie” – mówi Kriegera. (Właściwie to jury nie rozstrzygnęło, czy to ty trenujesz swojego kota, czy też twój puch trenuje ciebie).

Co ten kotek mówi?

„Cześć! Jak się masz!” Twój kot może miauczeć, gdy po pracy wchodzisz do domu lub natknie się na ciebie w korytarzu, szukając słonecznego miejsca, w którym mógłby złapać ZZZ. Jest to prosta komunikacja jednostronna, taka jak kiwanie głową lub potrząsanie kapeluszem.

„Witam, proszę zwrócić na mnie uwagę”. Koty, podobnie jak ludzie, są stworzeniami społecznymi i mogą miauczeć, aby zwrócić na siebie uwagę. Możesz im także odpowiedzieć, co może zaspokoić ich potrzebę rozmowy i uwagi. Mogą też mieć inne potrzeby, które należy zaspokoić. (Czytaj poniżej.)

„Ja tu umieram z głodu!” Większość kotów nie przepada za kurczącymi się fiołkami, jeśli chodzi o wymagające jedzenie. Jeśli są przyzwyczajeni do widoku miski pełnej jedzenia, mogą miauczeć, abyś napełnił ją ponownie, jeśli – na litość boską – zapomnisz. Podobnie, jeśli oferujesz smakołyki o określonej porze dnia, np. tuż przed snem dociekliwy miauczek może zapytać: „Czy nie powinniśmy teraz wyjąć smakołyków?”

„Gdzie byłeś;” Niektórzy właściciele kotów zauważają, że ich zwierzęta są nieco bardziej rozmowne, jeśli pozostają same dłużej niż zwykle. Na przykład kot może stać się bardzo rozmowny po powrocie właściciela z wakacji.

„Wypuść mnie!” lub „Wpuść mnie!” Koty chcą iść tam, gdzie chcą koty, a kiedy kot w pomieszczeniu i na zewnątrz nieustannie miauczy do drzwi, może to oznaczać, że nadszedł czas, aby wyjść na zewnątrz lub wrócić do środka. Właściciele zwierząt, którzy mają zacienione werandy, mogą zauważyć, że ich koty miauczą, gdy chcą wejść i wyjść z zacienionych miejsc. Niektóre koty wolą określone pokoje i jeśli drzwi będą zamknięte, poinformują Cię o tym.

Co jeśli mój kot miauczy za dużo?

Jeśli Twój kot nagle stanie się bardziej gadatliwy niż zwykle, może to oznaczać, że coś się dzieje. Czas skontaktować się z weterynarzem.

Niniejsza opinia, jak również wszystkie artykuły na stronie stanowią własność intelektualną petkeepers.gr! Jakakolwiek ich ponowna publikacja bez aktywnego linku referencyjnego (aktywnego źródła) jest wyraźnie zabroniona i pociąga za sobą odpowiednie sankcje prawne.

Czytaj także :  Wzruszające spotkanie: psi przyjaciele zamknięci w klatkach przez 6 lat spotykają się ponownie kilka miesięcy po uratowaniu
Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.