Strona główna » Zwierzęta » Oto powody, dla których psy kochają śnieg

Oto powody, dla których psy kochają śnieg

Kiedy Twój wesoły psiak biegnie przez sterty puszystego białego śniegu, jego poziom podekscytowania wzrasta o 100 procent. To sprawia, że ​​mamy ochotę na miejscu zrobić tuzin śnieżnych aniołków, żeby choć trochę poczuć ich radość.

Nawet jeśli Twój szczeniak z natury nie jest psem kochającym zimno i potrzebuje zestawu butów i płaszcza, zanim w ogóle wyjdzie na zewnątrz, nadal cieszy się zimowym powietrzem i ważnymi psimi wiadomościami, które ze sobą niesie. Pozostaje jednak pytanie: dlaczego psy tak bardzo kochają śnieg? No bo to ciekawe.

Dlaczego niektóre psy lubią śnieg?

Psy lubią śnieg z tych samych powodów, dla których lubią go ludzie, mówi Amelia WieberCPDT-KA, CCBC, FFCP oraz członek rady doradczej.

„Zmienia wygląd krajobrazu, fajnie jest nim rzucać i tarzać się” – mówi Wiebera, właścicielka Caring Behaviour w Frederick w Kolumbii.

Obudź w sobie na chwilę psa. Wyobraź sobie, że w ramach codziennych ćwiczeń uprawiasz jogging po okolicy. Następnie twój mężczyzna zatrzymuje się w ogrodzonym parku z dużymi białymi stosami rzeczy, puszcza twoją smycz i mówi „chodźmy!” Nagle cały twój świat się zmienia, gdy aktywują się wszystkie twoje zmysły, zwłaszcza niesamowity zmysł węchu, który ma ponad 200 milionów receptorów węchu. Wszystko, co możesz zrobić, to skakać.

„Śnieg prawdopodobnie ma dla psów swój własny zapach i może maskować lub wzmacniać różne zapachy, niezależnie od tego, czy osadzają się one przed, w trakcie czy po śniegu” – mówi Wiebera. „Śnieg zapewnia psom nową warstwę, przez którą mogą przekopać się w poszukiwaniu ukrytych zwierząt i zakrytych smakołyków, a wszelkie pozostawione ślady są łatwiejsze do zauważenia i dzięki temu za nimi podążają”.

Niektóre psy uwielbiają też jeść śnieg. Dopóki jest prosty i świeży, trochę jest w porządku, ale zwróć szczególną uwagę na to, na jakiej powierzchni się znajduje i co mogło zostać z nim zmieszane (unikaj żółtego śniegu i stopionego lodu).

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa na śniegu

W zależności od poziomu aktywności Twojego zwierzaka i tolerancji na zimno, istnieje wiele ciekawych zajęć zimowych, które urozmaicą zabawę Twojemu psu. Od pieszych wędrówek i jazdy na sankach po jazdę na sankach i po prostu zabawę – prawie każda gra, o której pomyślisz, będzie bardziej stymulująca psychicznie i fizycznie na śniegu.

Wieber zaleca bezpieczniejsze zabawy na śniegu:

  • Eksploruj pole na długiej smyczy lub bez smyczy na ogrodzonym terenie.
  • W zamarzniętym jeziorze używaj smyczy i uprzęży, aby zapobiec upadkowi szczenięcia przez lód.
  • Zwróć także uwagę na poziom ich komfortu. Utykanie lub drżenie to oznaki, że czas wejść do środka.
  • Kiedy nadejdzie czas powrotu do domu, zakończ zabawę zimową drzemką w ciepłym łóżku.

Niniejsza opinia, jak również wszystkie artykuły na stronie stanowią własność intelektualną petkeepers.gr! Jakakolwiek ich ponowna publikacja bez aktywnego linku referencyjnego (aktywnego źródła) jest wyraźnie zabroniona i pociąga za sobą odpowiednie sankcje prawne.

Czytaj także :  Koń pochyla się, by pocałować chłopczyka i podbija serca internautów
Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.