Strona główna » Zwierzęta » Oto powody, dla których psy śpią na plecach

Oto powody, dla których psy śpią na plecach

Spanie z nogami do góry wygląda uroczo, ale za tą słodyczą może kryć się głębsze znaczenie.

Miłośnicy psów śmieją się z dziwnego sposobu, w jaki śpią ich futrzani przyjaciele. Kopanie? Głowa na parapecie? Połowa w górę, połowa w dół sofy? Co się stało ze starym, dobrym okoniem, ogonem do nosa, na pluszowym posłaniu dla psa? A dlaczego psy śpią na plecach?

Jeśli Twoja pierwsza odpowiedź brzmi „ponieważ mogą”, masz rację! Ale Travisa McDermotta, DVM ze szpitala dla zwierząt Durango w Las Vegas twierdzi, że może to oznaczać coś więcej. Oto główne powody, dla których Twój pies woli spać do góry nogami.

Eksperci ujawniają: dlaczego psy tak dużo śpią? Ile godzin snu dziennie potrzebują psy?

Ochładzają się

Podczas upałów możesz zauważyć, że Twój szczeniak częściej trzyma łapy w powietrzu, ponieważ oznacza to, że musi się trochę ochłodzić. „Psy zazwyczaj śpią na plecach, żeby się ochłodzić” – mówi McDermotta. „Psy wymieniają ciepło poprzez stopy i tę [η θέση] pozwala im ostygnąć.”

Czytaj także :  Zagrożone wilki rude urodziły się po raz pierwszy od 4 lat

Psy mają mniej gruczołów potowych niż ludzie, ale te, które mają, są skupione głównie na łapach. Psy wydzielają pot właśnie tam, ale nigdzie indziej na ciele. Ta naturalna produkcja oleju jest jednym z powodów, dla których stopy niektórych psów pachną jak fritos – i dopóki ich łapy są zdrowe, nie są suche i popękane, jest to zwykle normalne.

Ich sierść na brzuchu jest również delikatniejsza niż na innych częściach ciała, dzięki czemu psiakom łatwiej jest złapać wiatr, odsłaniając spód. I nie musisz się martwić, jeśli jego język wystaje i lekko dyszy, ponieważ dyszenie to sposób, w jaki psy regulują temperaturę i ochładzają się.

Czują się bezpiecznie

Jeśli Twój psiak wślizguje się do pozycji z podniesionymi łapami, leżąc obok Ciebie na kanapie lub przytulając się do Ciebie w łóżku, musisz robić coś dobrze! „Spanie na plecach to pozycja bardzo bezbronna, która świadczy o pewności siebie i komforcie w otoczeniu” – mówi McDermotta.

Czytaj także :  Bezdomny i przestraszony Husky na nowo uczy się kochać ludzi

Często uważana za pokojowy gest uspokojenia, ta postawa jest sygnałem komunikacyjnym, wspólnym dla psów dzikich i domowych, aby pokazać, że nie stanowią zagrożenia. Nie musi to jednak oznaczać, że chcą od ludzi łaskotania lub głaskania po brzuchu. Nie wszystkie psy lubią tego typu zwierzęta i dotyk.

Są po prostu wygodne

Twój szczeniak może po prostu cieszyć się przebywaniem na grzbiecie. A kiedy śpisz tyle samo co psy (dorosłe psy zazwyczaj śpią 11 godzin dziennie, podczas gdy dorastające szczenięta śpią do 18 godzin), być może pozycja zwinięta na psiej sofie może stać się nieco ograniczająca po chwila.

Ale nie musisz się martwić, jeśli Twój pies nie śpi na grzbiecie. „Może to być kwestia starzenia się lub tego, że nie czuje się tak bezpiecznie” – mówi McDermotta. Zawsze możesz skontaktować się ze swoim weterynarzem, aby upewnić się, że umieszczenie szczenięcia w krainie snów jest w porządku.

Czytaj także :  Ten kot wraca do domu pełen szminki, w końcu rozumieją dlaczego

Niniejsza opinia, jak również wszystkie artykuły na stronie stanowią własność intelektualną petkeepers.gr! Jakakolwiek ich ponowna publikacja bez aktywnego linku referencyjnego (aktywnego źródła) jest wyraźnie zabroniona i pociąga za sobą odpowiednie sankcje prawne.

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.