Strona główna » Zwierzęta » Oto powody, dla których Twój pies się na Ciebie gapi

Oto powody, dla których Twój pies się na Ciebie gapi

Jeśli kiedykolwiek miałeś wrażenie, że ktoś cię obserwuje w zaciszu własnego domu, a nie członków swojej rodziny, możesz się zastanawiać: dlaczego mój pies zawsze się na mnie gapi? Prawdopodobnie patrzy na ciebie w pozytywny sposób, ale są chwile, kiedy pies może patrzeć na ciebie z powodu agresji.

Język ciała i inne czynniki mogą pomóc w odróżnieniu spojrzenia pełnego miłości od spojrzenia agresywnego. Behawiorysta weterynaryjny Leslie SinnCPDT-KA, DVM, DACVB, wyjaśnia cztery powody, dla których pies może patrzeć na swojego człowieka i kiedy (jeśli w ogóle) można spojrzeć wstecz.

Zachowanie psa: Oto powody, dla których psy śpią na plecach


Chcą czegoś

Jeśli Twój pies wpatruje się w Ciebie, gdy zbliża się pora kolacji lub wieczorny spacer, a Ty wciąż siedzisz na kanapie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że po prostu próbuje zwrócić na siebie Twoją uwagę, abyś dał mu to, czego chce. Sinn twierdzi, że jest to bardzo częsty powód, dla którego psy patrzą na swojego właściciela. Zwykle możesz rozpoznać, czy Twój pies patrzy na Ciebie z tęsknotą, jeśli liże lub skomli, próbując zwrócić Twoją uwagę.
Wyrażają uczucie

Czytaj także :  Pies jest podekscytowany i pokazuje mamie "dzieło sztuki", które stworzył podczas jej nieobecności.

Patrzenie na ciebie przez szczeniaka może być jego sposobem na wyrażenie swojej miłości do ciebie. Jeśli Twój pies wydaje się „zrelaksowany i chwieje się”, jak opisuje Sinn, i nie błaga o nic, prawdopodobnie po prostu patrzy na Ciebie, bo Cię kocha.

Pokazuje agresję

Chociaż psy zwykle wpatrują się z pozytywnych powodów, mogą też wpatrywać się w wyniku agresji.

Aby określić przyczynę wpatrywania się, kluczowe znaczenie ma czytanie mowy ciała psa. Sinn twierdzi, że niektóre oznaki wskazujące, że pies może wyrażać agresję, to m.in.:

  • Sztywność
  • Rozszerzone źrenice
  • Uszy skierowane do przodu
  • Podniesiony ogon

Wyraz twarzy może również wiele powiedzieć o tym, jak może się czuć Twój pies, a jeśli czoło Twojego psa jest zmarszczone, prawdopodobnie wygląda na agresywnego. Według niej warczenie lub ryczenie to kolejna charakterystyczna oznaka agresywnego wyglądu Sinn.

Czytaj także :  Jak często twój kot się zrzuca? Wszystko o pierzeniu

TO Sinn mówi, że jeśli nie możesz dokładnie określić, co wyzwala Twojego psa, ważne jest, aby zwrócić się o profesjonalną pomoc – na przykład do weterynarza lub behawiorysty – aby uniknąć dalszych problemów lub agresji. Jeśli Twój pies wykazuje oznaki agresywnego spojrzenia, wycofaj się powoli i przerwij to, co robisz, jeśli wydaje się, że go prowokuje.
Szukają kierunku

Twój pies może nie gapić się na Ciebie, bo szuka czegoś konkretnego. Być może patrzy na ciebie, szukając wskazówek. Możesz nawet wyszkolić psa, aby patrzył na Ciebie, dzięki czemu lepiej zrozumiał Twoje instrukcje.

„Na przykład w przypadku psów, które brały udział w zawodach, ich opiekunowie lub trenerzy mogli nauczyć psa utrzymywania kontaktu wzrokowego lub szukania go, aby móc lepiej dawać mu wskazówki i instruować”. Sinn.

Czy ty też powinieneś obserwować swojego psa?

Krótka odpowiedź: nie. the Sinn mówi, że jeśli masz całkowitą pewność, że twój pies patrzy na ciebie z uczuciem lub czegoś chce, możesz potencjalnie spojrzeć wstecz bez konsekwencji, ale tylko wtedy, gdy będziesz mieć pewność, że patrzy na ciebie pozytywnie. Jeśli jest to pies, który nie jest Twój i nie znasz go zbyt dobrze, nigdy nie powinieneś oglądać się za siebie, nawet jeśli nie wydaje się agresywny.

Czytaj także :  Mały tygrys został odrzucony przez matkę, a kontynuacja wzruszy Cię

„Zasadniczo przypomina to patrzenie na osobę – jest niegrzeczne, niezależnie od gatunku. Może to powodować agresję” – mówi Sinn. „Nie można po prostu podejść do przypadkowych nieznajomych i spojrzeć im w oczy, bo to nie jest dobry pomysł”.

Niniejsza opinia, jak również wszystkie artykuły na stronie stanowią własność intelektualną petkeepers.gr! Jakakolwiek ich ponowna publikacja bez aktywnego linku referencyjnego (aktywnego źródła) jest wyraźnie zabroniona i pociąga za sobą odpowiednie sankcje prawne.

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.