Strona główna » Zwierzęta » To są powody, dla których psy tarzają się po trawie

To są powody, dla których psy tarzają się po trawie

Na pierwszy rzut oka dziwne rzeczy, które robią nasze psy, nie mają żadnego sensu. Jednak w większości przypadków kryje się za nimi jakiś powód. Na przykład jedzenie kamieni może być spowodowane niedoborem niezbędnych minerałów… lub nudą. Zakopywanie kości i innych przedmiotów może wskazywać na instynktowne zachowanie polegające na przechowywaniu czegoś do późniejszego przeżucia.

Nowe badanie ujawnia niesamowity wgląd w zachowanie szczeniąt

Ale dlaczego psy tarzają się w trawie? Czy jest wyjaśnienie?
3 powody, dla których psy tarzają się w trawie

Czasami to zachowanie dotyczy komunikacji, a może chodzi o podrapanie pewnego swędzenia. Albo po prostu dlatego, że mogą. Zapytaliśmy go Milesa Bensky’egodoktor nauk o zachowaniu zwierząt domowych, więcej informacji na temat tego, dlaczego psy tarzają się w trawie.

Do komunikacji używają zapachu

Zmysł węchu psa jest niesamowity. Ludzie mają sześć milionów receptorów węchu, psy mają ich aż 300 milionów. Jest to główny powód, dla którego przodują w pracach opartych na zapachach, takich jak dochodzenia w sprawie podpaleń, poszukiwania i ratownictwo, wykrywanie COVID i nie tylko. I dlatego często można spotkać psy wałęsające się po zewnątrz.

„Tarzanie się po trawie może służyć wielu celom, w zależności od różnych czynników, ale ogólnie rzecz biorąc, prawdopodobnie chodzi tu o zapach” – mówi Benski. „Zawsze należy pamiętać, że w środowisku występuje wiele zapachów, na które nasz ludzki nos jest ślepy, a które po prostu nawołują psy do interakcji”.

Istnieje kilka powszechnych teorii na temat tego, jak psy komunikują się poprzez wąchanie – mówi Benski, pośród których:

  • Maskowanie zapachu: „Uważa się, że czasami tarzanie się w trawie i innych rzeczach może być sposobem na zamaskowanie normalnego zapachu psa i pomóc w podkradaniu się do ofiary” – mówi.
  • Zaznacz zapachem: Kiedy spacerujesz ze swoim psem, prawdopodobnie znasz wszystkie przystanki, które robi, aby zaznaczyć moczem. Ale Benksy’ego twierdzi, że tarzanie się po ziemi to kolejny sposób, w jaki psy mogą rozprowadzić zapach po otoczeniu i powiedzieć „byłem tu” i „to jest część mojej przestrzeni”.
  • Dziennik zapachowy: „Tarzanie się po trawie, zwłaszcza tej ze zwierzęcym futrem, piórami lub odchodami, to świetny sposób, aby poinformować psy, gdzie były inne psy i co znalazły” – mówi Benski. „To sposób komunikowania się z innymi na temat ich otoczenia”. Dodaje, że to, co ładnie pachnie dla nas, i to, co dobrze pachnie dla psa, często bardzo się różni.
  • Pozbycie się „złego” zapachu: Czy zauważyłeś, że Twój pies chce się tarzać zaraz po kąpieli? To ten sam pomysł. „Chociaż zapach szamponu i świeżo umytego psa można uznać za poprawę dla naszych nosów, zapachy te mogą być dla Twojego psa zbyt silne lub po prostu niewłaściwie pachnieć” – wyjaśnia Benski. „Tarzanie się w trawie może być sposobem na odzyskanie preferowanego naturalnego zapachu”.

Dlaczego psy tarzają się w śmierdzących rzeczach?
Rozciągają się

To takie proste. Podobnie jak my, zdrowy odcinek jest przyjemny po długim spacerze lub drzemce. Rolowanie pomaga naszym psiakom rozluźnić stawy, usunąć luźną sierść i pobudzić krążenie.

Wyrażają swoje szczęście

„Kiedy psy są szczęśliwe, ich zachowania są często zrelaksowane i przesadne. Po prostu obserwuj, jak psy bawią się ze sobą – zobaczysz dużo nadmiernego skakania i tarzania się” – mówi Bensky. Leżenie na plecach i odsłanianie brzucha to pozycja bezbronna, więc kiedy pies się przewraca, „może to oznaczać, że czuje się szczęśliwy, bezpieczny i po prostu dobrze się bawi”.

Pamiętaj tylko: kiedy Twój pies tarza się na grzbiecie po trawie, nie musi to oznaczać, że chce, żeby go głaskano lub łaskotano po brzuchu. Niektóre psy nie lubią tego dotyku!

Jak zapobiec tarzaniu się psa w trawie

„Ogólnie rzecz biorąc, tarzanie się po trawie lub po ziemi jest całkowicie naturalnym zachowaniem – nawet jeśli wiąże się to z angażowaniem psa w pewne rzeczy, których chciałbyś, żeby nie robił” – mówi Benski.

Nie musisz więc koniecznie powstrzymywać psa przed robieniem tego, ale możesz go wyszkolić, aby reagował na Twoje sygnały, aby nie zawsze dał się nabrać na śmierdzące rzeczy. TO Benski zaleca stosowanie pozytywnego treningu wzmacniającego, takiego jak silne przywołanie lub celowanie, aby przekierować swojego zwierzaka. „Pamiętaj tylko, że te zapachy mogą być niezwykle rozpraszające/interesujące dla psów, więc poświęć trochę czasu na pracę nad tymi przekierowującymi zachowaniami i zapewnij im silnie wzmacniające nagrody” – mówi.

Jeśli jednak czujesz, że Twój szczeniak nadmiernie się kręci – szczególnie jeśli jego mowa ciała nie jest luźna lub rozluźniona – i wydaje się, że nieustannie próbuje się rozdrapać, co go swędzi, być może nadszedł czas na konsultację weterynaryjną.

„Skontaktuj się ze swoim weterynarzem, aby dowiedzieć się, czy Twój pies jest uczulony na jakikolwiek składnik pożywienia lub otoczenie i dowiedzieć się, w jaki sposób można temu zaradzić” – mówi Benski.

Niniejsza opinia, jak również wszystkie artykuły na stronie stanowią własność intelektualną petkeepers.gr! Jakakolwiek ich ponowna publikacja bez aktywnego linku referencyjnego (aktywnego źródła) jest wyraźnie zabroniona i pociąga za sobą odpowiednie sankcje prawne.

Czytaj także :  Schronisko uratowało tego olbrzymiego wilczarza, a następnie test DNA wykazał, dlaczego był tak duży
Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.