Strona główna » Zwierzęta » Trzymany w klatce przez 2 lata z gumką na szyi: Funkcjonariusze uwalniają renifera

Trzymany w klatce przez 2 lata z gumką na szyi: Funkcjonariusze uwalniają renifera

Renifer, który przez dwa lata nosił gumkę na szyi, w końcu chodzi znacznie lżejszy dzięki urzędnikom Colorado Parks i Wildlife Service. Funkcjonariusze nie są pewni, w jaki sposób gumka znalazła się na szyi renifera, ale po raz pierwszy zauważono ją w 2019 r., gdy funkcjonariusz CPW przeprowadzał badanie populacji owiec i kóz górskich.

Gumę można było owinąć wokół szyi zwierzęcia, gdy było młode i jego poroże nie było jeszcze w pełni uformowane, lub być może w miesiącach zimowych, kiedy jelenie zrzucały poroże.

Usunięcie opony okazało się dość trudne, ponieważ łoś wędrował głęboko po wnętrzu Kolorado i w ciągu dwóch lat został zauważony tylko 6 razy. Większość z tych obserwacji zarejestrowały kamery monitorujące.

W poniższym filmie funkcjonariusz ds. dzikiej przyrody Scott Murdoch opowiedział o reniferach i trudnościach w ich wyśledzeniu:

„Będąc na wolności, tak naprawdę nie spodziewaliśmy się, że uda nam się dorwać renifera tylko ze względu na bliskość lub odległość od cywilizacji” – powiedział Murdoch w komunikacie prasowym. „Trudniej jest dostać się dalej, gdzie się znajdują, i zazwyczaj im dalej te jelenie znajdują się od ludzi, tym są bardziej dzikie”. Z pewnością tak było w ciągu ostatnich kilku lat. Trudno było znaleźć tego jelenia, a jeszcze trudniej się do niego zbliżyć”.

Czytaj także :  Dlaczego pies oddaje mocz, gdy cię widzi i co powinien zrobić? Wyjaśnienia tego zachowania

Ale w końcu w październiku 2021 r. miejscowi zauważyli jelenia w pobliżu autostrady, a przetargom udało się go uspokoić i usunąć oponę. Nie obyło się to jednak bez trudności.

„Na pewno nie było to łatwe. Musieliśmy go odpowiednio przesunąć, aby go wyciągnąć, ponieważ nie mogliśmy przeciąć stali w feldze opony” – powiedział Murdoch w komunikacie prasowym. „Wolelibyśmy obciąć gumę i zostawić poroże dla jego działalności hodowlanej, ale sytuacja była dynamiczna i musieliśmy po prostu usunąć gumę w każdy możliwy sposób”.

Przez dynamikę Murdoch miał na myśli to, że renifer był pod znieczuleniem, a czas był ograniczony. Na szczęście w przyszłym roku poroże renifera odrośnie.

Jeśli chodzi o zdrowie renifera, kiedy zbadali jego szyję, ze zdziwieniem stwierdzili, że jest ona stosunkowo nienaruszona.

„Włosy były trochę potargane, była mała otwarta rana, może wielkości monety, ale poza tym wyglądała bardzo dobrze” – Murdoch powiedział o szyi byka. „Byłem naprawdę zszokowany, kiedy zobaczyłem, jak dobrze to wygląda”.

Czytaj także :  Zoo w Tennessee wita rzadką żyrafę bez skazy

Funkcjonariusze szacują, że byk stracił około 35 kilogramów „ciężaru własnego” poprzez uwolnienie gumy.

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.